SP 2021., skupina 4, 1. kolo, 20.01.2021, 15:30 h
Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija 21:31 Slovenija
Slovenija

Razlika u kvaliteti: Slovenija upisala visoku pobjedu protiv Sjeverne Makedonije

Branimir Korać • srijeda, 20.01.2021.

Sjeverna Makedonija odrađuje nastup u glavnoj rundi, s nula bodova nije imala neke šanse za četvrtfinale, a nakon što ju je pregazila Slovenija u prvom kolu druge faze definitivno se oprostila od nadi u prolaz...

Ambicioznija i kvalitetnija Slovenija nije si smjela dopustiti kiks protiv Sjeverne Makedonije. I nije, na kraju je uvjerljivo slavila s 31:21. Dvoboj je prelomljen u završnici prvog poluvremena, Slovenija je tu stigla do prednosti i u nastavku susreta nije imala nikakvih problema.

Prednost je rasla, Makedonci su potpuno potonuli i samo se čekao kraj. Urban Lesjak odradioo je sjajan posao na golu i u svakom slučaju bila je ovo lagana pobjeda ua Slovence.

Susret je bio izjednačen do zadnjih osam minuta prvog dijela. Makedonci su bili u igri do te 22. minute, ali Slovenija je u zadnjih osam minuta prvog poluvremena napravila seriju 4:0 uza 13:9 na odmoru.

Na početku drugog poluvremena Sjeverna Makedonija je smanjila na 14:11, ali onda slijedi novo crno razdoblje i Slovenci rade seriju 7:1 za odvajanje na vrlo visokih 21:12. Do kraja susreta Slovenija je lakoćom održavala visoko vrodstvo i nije dopustila Makedoncima da se približe na manje od šest golova minusa.

Urban Lesjak odradio je sjajan posao sa 17 obrana, sedam golova postigao je Dragan Gajić, a po pet su dodali Jure Dolenec i Borut Mačkovšek.

U makedonskim redovima pet golova postigao je Kiril Lazarov uz 50 posto uspješnosti.

Inače Makedonci su jako loše šutirali s vanjskih pozicija, 5/21 je stvarno skromno.