SP 2021., skupina 4, 1. kolo, 20.01.2021, 18:00 h
Ruska rukometna federacija 23:28 Egipat
Egipat

Egipćani novom pobjedom potvrdili nadmoć nad Rusima

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.01.2021.

Egipat je upisao pobjedu 28:23 protiv Ruske rukometne federacije i napravio prvi korak prema prolasu ku četvrtfinale Svjetskog prvenstva...

Pobjedom u međusobnom dvoboju domaćin Egipat preskočio je na ljestvici skupine 4 Rusku rukometnu federaciju, ali i Sloveniju koja je svoj susret prvog kola druge faze natjecanja odradila u ranijem terminu.

Najveći dio posla afrički je predstavnik odradio već u prvoj polovici susreta, tijekom koje su ruski rukometaši postigli tek osam pogodaka, gotovo duplo manje od protivnika.

Susret je bio izjednačen punih deset minuta otvaranja, a onda su Sanad, Mamdouh i Elahmar režirali prvu seriju da bi se za ukupno sedam razlike pred odlazak na odmor pobrinuli Omar, Sandad i s tri uzastopna zgoditka stopostotni Mamdouh.

Ruski sastav tih je posljednjih deset minuta prvog dijela bezuspješno pokušavao poentirati, prekinuvši crnu seriju tek malo nakon povratka na teren. Precizan je tada bio Kosorotov, zahvaljujući kojem ruska vrsta nije bila i u većem zaostatku.

Iako je Ruska federacija do kraja uspjela smanjiti -7 s poluvremena pobjeda Egipta niti u jednom trenutku nije došla pod znak pitanja. Mohamed Mamdouh u ovo je slavlje ugradio sedam pogodaka iz jednako toliko pokušaja, a jednom manje precizni su bili Elahmar i Sanad.

Jedini na očekivanoj razini u ruskom sastavu bio je Sergej Kosorotov koji je osam puta pronalazio put do protivničke mreže, uz tek jedan upisan promašaj. A problem je Ruska federacija imala i na vratima, Pavlenko, Tretinko i Kirejev zajedno su skupili tek pet obrana za slabašnih 15 posto uspješnosti.