SP 2021., skupina 1, 1. kolo, 21.01.2021, 15:30 h
Urugvaj 16:30 Poljska
Poljska

Poljaci nisu dopustili iznenađenje, Urugvaj svladan lakoćom

Mihaela Bradovski • četvrtak, 21.01.2021.

Poljska je odradila zagrijavanje u glavnoj rundi Svjetskog prvenstva, skromni Urugvaj svladan je bez većih problema 30:16. Poljska je tako nastavila s odličnim rezultatima...

Izabrana vrsta Urugvaja u drugu je fazu ušla kao najslabiji sastav u tom izabranom društvu. Ništa se bolje bodovno, u odnosu na dva prethodna susreta, nije provela niti u dvoboju s Poljacima, no nakon što je od Mađarske primila 44, a od Njemačke 43 pogotka današnji poraz kakav-takav je pomak prema naprijed.

Iako su urugvajski rukometaši prvu poljsku seriju uspjeli brzo anulirati te su u 13. minuti držali 5:5, tek za nijansu odlučnija igra Poljaka u idućim minutama rezultirala je nanizanim zgodicima Majdzinskog, Dawydzika, Daszeka, Czuware i Moryta i odlasku na +5. S istom je razlikom i okončan prvi dio dvoboja.

Morawski je na vratima europskog predstavnika skupio devet obrana do odmora, a jedini za kojeg nije pronašao rješenje bio je stopostotni Cancio Casas s pet pogodaka. Na drugoj strani tri su, također u prvih pola sata igre i također bez nepreciznog šuta, postigli Czuwara i Moryto.

U posljednjih deset minuta Poljska je ušla s dvoznamenkastom razlikom da bi priču završio Walczak, poentiravši za konačnih 30:16. Urugvaj je od 39. minuta pa do kraja dvoboja postigao tek četiri zgoditka.

I dok je Moryto zadržao stopostotni učinak i u ovu pobjedu ugradio osam pogodaka, na drugoj je strani i Morandeira oprobao svoj šut osam puta, ali tek je jedan pokušaj našao put do mreže. Cancio Casas predvodio je urugvajski napad sa šest golova.