Zimski sportovi

Sofia Goggia pobjedom u Crans Montani nastavila dominaciju u spustu

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 22.01.2021.

Spust u Crans Montani pripao je Sofiji Goggiji koja je slavila s 20 stotinki boljim vremenom od drugoplasirane Ester Ledecke...

Talijanka Sofia Goggia pobjednica je spusta Svjetskog kupa skijašica u Crans Montani, ostvarivši treću uzastopnu pobjedu u spustu ove sezone nakon što je slavila u St. Antonu i Val-d'Isereu.

Za 28-godišnju Talijanku bila je to ujedno i deseta pobjeda u karijeri.

Prvo mjesto osvojila je s vremenom 1:10.10 sa 20 stotinki sekunde boljim vremenom od Čehinje Ester Ledecke, dok je treća bila Amerikanka Breezy Johnson s 0.57 sekunde zaostatka.

Zbog obilnog snijega koji je padao preko noći, organizatori su pomaknuli start utrke za više od tri sata, a tijekom utrke velike probleme im je zadavao i vjetar, koji je uzrokovalo daljnja kašnjenja.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Slovakinja Petra Vlhova s 825 bodova, druga je Švicarka Michelle Gisin sa 715 bodova, dok je treća Talijanka Marta Bassino sa 623 boda. Goggia se probila na peto mjesto sa 554 boda.

U poretku spustašica Goggia vodi sa 380 bodova, 140 više od Amerikanke Johnson, dok je treća Švicarka Corinne Suter s 238 bodova.

U subotu je u Crans Montani novi spust, dok je u nedjelju na rasporedu super-G.