Hrvatska reprezentacija u futsalu svladala i Dansku

Branimir Korać, hns.family • subota, 30.01.2021.

Hrvatska futsalska reprezentacija pobijedila je i u svom drugom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2022. godine: u Aarhusu je svladala domaćina Dansku.

Nakon uspješnog varaždinskog otvaranja, izabranici Marinka Mavrovića otputovali su u Dansku, a kući se vraćaju s nova tri boda u džepu.

Za razliku od dvoboja s Albanijom, Hrvatska je stekla početnu prednost: u sedmoj minuti Horvat je izveo udarac iz kuta, a Josip Suton lijepo pogodio za 1:0.

Međutim, Danska se brzo vratila u egal. Tri minute poslije Jorgensen je iz slobodnog udarca pucao ispod Luketina, a lopta je odsjela u mreži.

S tih 1:1 otišlo se i na odmor, a Hrvatskoj su trebale četiri minute za novo vodstvo - Perišić je domaćeg vratara svladao prizemnim udarcem iz daljine.

U završnih deset minuta Hrvatska je potvrdila pobjedu, prvo majstorijom Marinovića s lijeve strane, a nakon što su Danci zaigrali s igračem-vratarom u strijelce se upisao i Matošević.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine 1 u nedjelju se sastaju Albanija i Ukrajina, a Hrvatska će kvalifikacijski put nastaviti dvostrukim srazom s Ukrajincima, 3. ožujka kod kuće te 7. ožujka u gostima.