Bogdanović zabijao kada je bilo najvažnije, rekordni VanVleet u utakmici života

Branimir Korać • srijeda, 03.02.2021.

Noćas je u NBA ligi odigrano šest utakmica, a Bojan Bogdanović odigrao je bitnu ulogu u novoj pobjedi Utah Jazza...

Vrlo izjednačenu utakmicu odigrali su Golden State Warriorsi i Boston Celticsi. U neizvjesnoj završnici Celticsi su ipak došli do pobjede 111:107. U završnici susreta Warriorsi su pokušali uhvatiti Boston koji je u zadnjih šest minuta preuzeo kontrolu nad rezultatom, ali nije uspio i gosti su slavili.

Jayson Tatum predvodio ih je s 27 poena i devet skokova, Kemba Walker dodao je 19 poena, sedam skokova i pet asistencija, a Jaylen Brown 18 poena i deset skokova. Kod Warriorsa Stephen Curry stao je a 38 poena (7/14 trica), 11 skokova i osam asistencija), a Juan Toscano-Anderson dodao je 16 poena.

Fred VanVleet odigrao je utakmicu života u pobjedi Raptorsa kod Magica sa 123:108. VanVleet je ubacio 54 poena uz 11/14 tricu te je preskočio Mosesa Malonea kao igrač s najviše poena, a da nije izabran na draftu te isto s 11 trica najefikasniji, a da nije izabran na draftu.

On je u ovom susretu imao podršku u Normanu Powellu koji je ubacio 23 poena te Kyleu Lowryju koji je dodao 14 poena te po deset skokova i asistencija. Kod Orlanda po 21 poen upisali su Nikola Vučević (18 skokova) i Evan Fournier (pet skokova).

Brooklyn Netsi odnijeli su pobjedu protiv Clippersa 124:120. Susret je na stranu Netsa usmjeren u zadnjih pet minuta kada su domaćin tricama Hardena i Irvinga te polaganjem Irvinga napravili 8:0 i Clippersi se više nisu vratili u utakmicu.

Irving je ubacio 39 poena (6/8 trica) uz pet skokova, Kevin Durant 28 poena uz devet skokova, a James Harden 23 poena uz 11 skokova i 14 asistencija. Kod Clippersa Kawhi Leonard ubacio je 33 poena uz pet skokova i asistencija, Paul George 26 poena uz šest asistencija, a Nicolas Batum 21 poen uz šest skokova (5/8 trica). Ivica Zubac pamti puno bolje nastupe, ovdje je za 17 minuta ostao na dva poena (1/2 za dva) i tri skoka.

Pacersi su predvođeni sjajnim Domantasom Sabonisom slavili protiv Memphisa, a Sabonis je u pobjedu ugradio 32 poena (13/15 iz igre), 13 skokova i pet asistencija dok je Myles Turner dodao 22 poena, 11 skokova i pet blokada. Dillon Brooks s 25 poena predvodio je Memphis.

Efikasni su bili i Blazersi koji su u gostima svladali Wizardse uz 32 poena i osam asistencija Damiana Lillarda, 26 poena Garyja Trenta i 21 poen Carmela Anthonyja. Triple-double Russella Westbrooka (17+12+10) te 37 poena Bradleyja Beala, nisu bili dovoljni.

Bojan Bogdanović igrao je važnu ulogu u pobjedi Jazza protiv Pistonsa. Upravo njegove vezane trice zaustavile su pohod Pistonsa u završnici i ta serija 6:0 odvela je Utah na 115:105 i potvrdila pobjedu.

Bogdanović je za 33 minute ubacio 18 poena (1/4 za dva, 4/8 za tri, 4/4 slobodna) uz tri skoka i tri asistencije. Donovan Mitchell je ubacio 32 poena uz šest skokova, a Mike Conley 20 poena uz pet asistencija. Kod poraženih Jerami Grant skupio je 27 poena.