Zimski sportovi

Sutter ponijela zlato u spustu, Gut-Behrami brončana

Matej Kačan • subota, 13.02.2021.

Nastavlja se dominacija Švicarki na skijaškom SP. Nakon dvije medalje u superveleslalomu, Corinne Suter i Lara Gut-Behrami su osvojile odličja i u spustu...

Nakon dvije utrke Svjetskog skijaškog prvenstva u Cortini D'Ampezzo, možemo reći da dominiraju Švicarke. Točnije, radi se o Corinne Sutter i Lari Gut-Behrami koje su u dvije utrke osvojile zajedno četiri medalje. Nakon što je u Super G-u Gut-Behrami bila zlatna, u spustu je slavila Sutter.

Srebrna iz superveleslaloma je stazu prošla za minutu, 34 sekunde i 27 stotinki, a srebro je osvojila 20 stotinki slabija Kira Weidle. Gut-Behrami je zlatu iz superveleslaloma dodala broncu iz spusta i podebljala je švicarski uspjeh s 37 stotinki zaostatka za pobjednicom.

Četvrta je bila Čehinja Ester Ledecka kojoj je odličje u superveleslalomu pobjeglo za šest stotinki, a sad je ostala kratka za sedam stotinki. Peta je završila Austrijanka Ramona Seibenhofer.

U istoj će se disciplini odličja podijeliti i u muškoj konkurenciji u kojoj u nedjelju u 13 sati kreće natjecanje u spustu.