Premiership, 24. kolo, 14.02.2021, 15:00 h
West Bromwich Albion 1:1 Manchester United
Manchester United

WBA otkinuo bodove Unitedu

Matej Kačan • nedjelja, 14.02.2021.

U 24. kolu Premier lige je Manchester United kiksao protiv još jedne ekipe iz zone ispadanja. Na domaćem je terenu bod protiv Uniteda uzeo predzadnji WBA...

Nogometaši Manchester Uniteda se drže na drugom mjestu i nakon 24. kola Premier lige, ali forma u posljednje vrijeme ne kazuje dobre rezultate. Uz iznimku 9:0 pobjede nad Southamptonom, United ima tri remija i poraz. Posebno su zabrinjavajući kiksevi poput poraza od Sheffielda i najnovijeg remija s WBA.

United je na Hawthornsu šokiran na samom početku, već nakon minute igre je Mbaye Diagne glavom pospremio ubačaj i šokirao velikog favorita u ovom susretu. Momčad Sama Allardycea bila je bolji i konkretniji suparnik grogiranom Unitedu u prvih pola sata, a iz tog vremena bilježimo i sjajnu obranu Davida de Gee koji je spriječio Roberta Snodgrassa i novi gol glavom.

No, do poluvremena je United ipak uspio izjednačiti za lakše disanje u drugom dijelu. Ukazao se Bruno Fernandes koji je polunisku loptu Lukea Shawa dobro dočekao unutar šesnaesterca te je volejem zatresao mrežu i na odmoru je 1:1.

U drugom dijelu gledamo apsolutni dominaciju, ali i mnoge promašaje Uniteda. Pokušavali su gotovo svi, a najbliže je pogotku za preokret došao Harry Maguire duboko u nadoknadi, njenoj petoj minuti. On je na rubu peterca pucao glavom, ali u stativu.

Prije toga je Manchester gotovo došao do zlatne prilike kad je u 63. minuti sudac Craig Pawson start Semija Ajayija označio kao kazneni udarac, ali nakon pregleda VAR snimke je odluka preokrenuta. Ostalo je tako 1:1 za bod koji WBA udaljuje od Sheffielda na dva boda prednosti.

United dijeli drugo mjesto s Leicesterom i ima šest bodova više od Liverpoola, ali prvoplasirani City sad već bježi sedam bodova uz utakmicu manje i prvenstvo je blizu riješenog.