Zimski sportovi

Kanađanin James Crawford iznenadio u superveleslalomu za kombinaciju

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 15.02.2021.

Kanađanin James Crawford bio je najbrži u superveleslalomu kojeg su skijaši vozili za alpsku kombinaciju u ponedjeljak na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo.

Crawford, koji je imao startni broj 32, iznenađujuće je zauzeo prvo mjesto u superveleslalomu s vremenom 1:19.95, dok je drugi Francuz Alexis Pinturault s osam stotinki zaostatka (1:20.03). Treći je s 30 stotinki zaostatka Austrijanac Vincent Kriechmayr (1:2025) koji je na ovom SP već osvojio dvije zlatne medalje - u spustu i u superveleslalomu.

Skijaši su ovu kombinaciju trebali voziti u četvrtak, ali kako je zbog lošeg vremena došlo do prekrajanja programa, prebačen je na danas. Kombinacijski slalom na rasporedu je danas u 15,20 sati.