Vodeni sportovi

Rusija osigurala prvo mjesto u skupini, Hrvatska na Gruziju

Matej Kačan • četvrtak, 18.02.2021.

Osim susreta Hrvatske i Njemačke, odigrane su posljednje utakmice natjecanja po skupinama kvalifikacijskog turnira za OI u Rotterdamu. U skupini B je prvo mjesto potvrdila Rusija, dok je treća u skupini A završila Gruzija...

Hrvatska još ima odigrati posljednji susret u skupini kvalifikacijskog turnira za OI, ali već zna svog protivnika u četvrtfinalu. U Rotterdamu će igrati protiv Gruzije koja je završila kao trećeplasirana u skupini A. Gruzijci u posljednjem kolu nisu uspjeli svladati Crnogorce, dok je Grčka bila sigurna protiv Kanade.

Imala je Gruzija kakvu takvu nadu na ulasku u četvrtu dionicu sa 7:5 zaostatkom, ali Crnogorci otvaraju s 4:0 i odlaze na visokih šest pogodaka prednosti. Tek opuštanjem Crne Gore u posljednje tri i pol minute Gruzija smanjuje na konačnih i prihvatljivih 11:9, ali zapravo šanse nije imala.

Crna Gora je jako lijepo rasporedila strijelce na sedam igrača od 11 pogodaka te je pružila ruku Hrvatskoj s uvjetno lakšim suparnikom, dok su kod Gruzije Boris Vapenski i Giorgi Magrakvelidze zabili po dva gola.

U istoj je skupini Grčka to dobro iskoristila te je uvjerljivom pobjedom nad Kanadom osigurala drugo mjesto. Nije bilo problema za Grke sa 16:9, a s četiri pogotka ih je vodio Stylianos Argyropoulos, dok su po tri pogotka zabili Vlachopoulos, Fountoulis i Papanastasiou.

Francuska je u skupini B očekivano svladala Rumunjsku i zbog bolje gol razlike će biti ispred Nizozemske bez obzira na isti broj bodova i remi u međusobnom omjeru. To znači da u četvrtfinalu ide na Grčku, a u 16:7 pobjedi ju je s četiri pogotka vodio Mehdi Marzouki.

Gotovo je Hrvatska nenadano dobila šansu za prvo mjesto jer je Nizozemska u jednom trenutku četvrte četvrtine povela protiv Rusije. Bilo je 9:8 nakon pogotka Jorna Mullera iz šesterca četiri minute do kraja, ali Rusi rade još jedan preokret u završnici.

Odmah su zabili Kholod, Lisunov i opet Kholod za 11:9 i pogodak Pascala Jansena u završnici bio je samo počasne prirode. Rusija je slavila i osigurala prvo mjesto, dok je Hrvatsku bacila na drugo, a Nizozemsku na četvrto mjesto i na Crnogorce, dok će Rusi na Kanadu. Kholod je bio junak pobjede s pet pogodaka, od čega dva u preokretu na kraju.