Simon sudjelovao u gaženju CSKA, Hezonja najbolji strijelac u porazu Panathinaikosa

Matej Kačan • četvrtak, 04.03.2021.

Euroligaška večer ovaj put je bila prepuna nastupa hrvatskih košarkaša, a zapažene role su odradili Mario Hezonja, Krunoslav Simon i Ante Žižić...

Slično kao i u svom euroligaškom debiju za Panathinaikos, Mario Hezonja opet je bio najbolji strijelac svoje ekipe, ali su opet atenski zeleni izgubili. Ovaj put je PAO poražen na gostovanju u Münchenu kod Bayerna koji je slavio sa 76:71 i nastavlja svoju borbu za doigravanje.

Nijemci su na sjajnom trećem mjestu, ali imaju samo pobjedu više u odnosu na osmi Zenit uz jako težak raspored do kraja. Bayern je predvodio Baldwin s 27 poena, Vladimir Lučić je dodao 14, dok je Hezonja kod napadački slabih gostiju ubacio 14 poena za 25 i pol minuta.

Iz igre je šutirao 3/9 (1/4 za tricu) te je uhvatio četiri skoka. Tri poena manje je u velikoj pobjedi Efesa ubacio Kruno Simon. Ljevoruki bek je ubacio 11 poena, četiri skoka i četiri dodavanja za 30 minuta igre, ali je Efes odigrao jednu od najboljih partija u novijoj povijesti te je uništio CSKA sa 100:70.

Rusi su drugi na tablici, ali su u Istanbulu izgledali nemoćno i Efes sve više nalikuje na onu ekipu od prije koronavirusa. Vasilije Micić je svoju momčad poveo do pobjede s 21 poenom, šest skokova i osam dodavanja.

Hrvati su igrali važne uloge i u pobjedi Maccabija. izraelci su s 84:72 kod kuće nadvisili Valenciju, a Ante Žižić je ubacio 13 poena (5/6 iz igre) uz šest skokova za 16 i pol minuta, dok je Dragan Bender za 24 minute zabio osam poena uz pet skokova i savršenih 3/3 iz igre.

U prvom susretu dana je Real Madrid u gostima svlavio protiv Zenita te mu je otežao borbu za doigravanje. U Rusiji je bilo 75:71 za goste koje je vodio Walter Tavares sa 16 poena uz devet skokova, dok je Gabriel Deck dodao 15.