Borna Ćorić nakon velike borbe izbacio Keija Nishikorija i prošao u polufinale

Branimir Korać • petak, 05.03.2021.

Sjajan meč odigrao je Borna Ćorić protiv Keija Nishikorija. U tijesnom dvoboju bio je najbolji kada je bilo najvažnije i prošao je u polufinale...

Prava bitka vodila se u Rotterdamu gdje je Borna Ćorić eliminirao Keija Nishikorija u meču u kojem se vodila velika borba za svaki poen. Borna je na kraju odnio pobjedu kroz dva tie-breaka i tako izborio mjesto u polufinalu.

Ćorić je već u prvom gemu meča spasio tri vezane break lopte da bi kod 2:2 ipak izgubio servis. Međutim odmah je odgovorio, vratio je break i do kraja seta obojica su odrađivala veliki posao na servisu.

Tu je jedino Nishikori u 13. igri izgubio dva poena u nizu na svom servisu i to mu je uzelo set.

U drugom setu Ćorić je krenuo breakom, ali se Nishikori vratio, izjednačio na 2:2 i iako su obojica imali dosta break prilika u tom setu, više nije bilo breakova i ponovno je odlučivao tie-break.

Tamo je Nishikori poveo s 4:2, ali nakon toga Borna uzima pet poena zaredom i prolazi dalje s dva puta po 7:6.

Ćorić je pogodio 11 aseva i osvojio 82 posto poena nakon ubačenog prvog servisa. Realizirao je dvije od osam break lopti dok je Nishikori imao realizaciju 2/10.

U polufinalu Borna će igrati protiv boljeg iz meča između Tommyja Paula i Martona Fucsovicsa.