Morata i Rabiot srušili Lazio, Udinese svladao Sassuolo

Matej Kačan • subota, 06.03.2021.

U subotu su odigrana tri susreta 26. kola Serie A, a svoju dobru seriju je nastavio Juventus koji se popeo na treće mjesto i nadomak drugog, dok je Udinese kod kuće svladao Sassuolo...

Glavni susret dana u Serie A odigran je posljednji, a u Torinu su se susrele dvije ekipe koje su prošle sezone dugo vodile mrtvu trku za naslov prvaka. Ove je sezone situacija drukčija pa je Juventus tek ovom pobjedom skočio na treće mjesto, a Lazio je slab, sedmi.

No, Juventus je u dobroj formi i uzlaznoj putanji te izgleda sve bolje, a to je dokazao i protiv Lazija sigurnom 3:1 pobjedom i bez učinka Cristiana Ronalda koji je ušao tek zadnjih 20 minuta. U izostanku Portugalca u većem dijelu je uzde ekipe preuzeo Alvaro Morata koji je upisao dva gola i asistenciju.

Krenulo je slabo za Juventus, Joaquin Correa je u 14. minuti šokirao domaćina i doveo Lazio u vodstvo, ali u 39. minuti Španjolac pronalazi Adriena Rabiota,a Francuz sjajno završava. Drugo poluvrijeme egzekutorski pripada Morati koji je u 57. pogodio na asistenciju Chiese, dok je u 60. realizirao kazneni udarac koji je skrivio Sergej Milinković-Savić.

Prije toga su odigrana još dva susreta, i to između susjeda na tablici. Sassuolo je i dalje ispred Udinesea iako je u Udinama bilo 2:0 za domaćina golovima Llorentea i Pereyre, dok su Spezia i Benevento u dvoboju novaka u Serie A odigrali 1:1. Martin Erlić je dobio priliku u drugom dijelu za Speziju i pogodio je gredu nakon kornera te je tako propustio priliku da svojoj ekipi donese preokret i pobjedu.