Ostali sportovi

Kinez s njemačkom putovnicom zaustavio Gaćinu u Dohi

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.03.2021.

Andrej Gaćina nije prošao u drugo kolo na drugo WTT Contenderu u Dohi. Zaustavio ga je Kinez s njemačkom putovnicom Dang Qiu...

Drugi hrvatski reket, Andrej Gaćina, završio je s nastupom na drugom WTT Contenderu u Dohi već u prvom kolu. Protivnik mu je bio Kinez koji nastupa za Njemačku Dang Qiu te ga je svladao u četiri seta.

Qiu je 53. igrač svijeta, a ovdje nije jednostavno došao do pobjede. Gaćina je pružao otpor, no ipak je u ključnim trenucima Kinez imao dovoljno mirnoće.

Prvi set uzeo je Gaćina s 11:8, a ključan je bio drugi set. Tu je Gaćina propustio priliku otići na 2-0 u setovima, Qiu ga je uzeo s 12:10 i do kraja meča bio je bolji i dominirao je.

U drugom kolu Qiua čeka jako težak posao protiv Japanca Juna Mizutanija.