Petra Martić poražena odmah na startu turnira u Dubaiju

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 08.03.2021.

Petra Martić nije najbolje otvorila godinu i upisala je još jedan poraz. U prvom kolu turnira u Dubaiju izgubila je od Kristine Mladenović...

Petra Martić završila je s nastupom na velikom turniru u Dubaiju već u prvom kolu. Francuskinja Kristina Mladenović svladala ju je već u prvom kolu i to u dva seta.

Martić se još uvijek traži, od početka godine nije upisala nijednu pobjedu protiv igračica iz Top 100 pa je tako i Mladenović bila prevelik zalogaj.

Petra je došla prva do breaka i povela s 3:1, ali Mladenović je okrenula situaciju i setu i kod 6:5 servirala za set. Martić se tu nakratko izvukla i izborila tie-break koji je otvorila jako loše, Mladenović je krenula sa 6:0 i prvi set pripao je Francuskinji.

I u drugom setu Martić je prva napravila break, ali još jednom je posustala, Mladenović okrenula set i otišla do pobjede.

Francuska tenisačica tako je slavila sa 7:6, 6:4 i u drugom kolu igrat će protiv Jessice Pegule.