Mladi Čeh zaustavio Matiju Pecotića na startu turnira u St. Peterburgu

Branimir Korać • utorak, 09.03.2021.

Matija Pecotić nije uspio proći u drugo kolo Challengera u St. Peterburgu. Protivnik mu je bio mladi Čeh Jiri Lehečka koji je bio bolji u dva seta...

Jiri Lehečka, perspektivni češki tenisač koji je bio ne tako davno i 11. junior svijeta, svladao je Matiju Pecotića u dva seta.

Lehečka je poput Pecotića u glavni žćdrijeb ušao kroz kvalifikacije, a u međusobnom dvoboju slavio je sa 6:2, 7:6 nakon sat i 25 minuta igre.

Mladi Čeh uzeo je prvi set bez problema nakon što je krenuo s 4:0, Pecotić je u drugom setu dva puta imao break priliku i šansu za prednost, ali nije to znao iskoristiti i upisao je poraz u dva seta.

Lehečka će u drugom kolu igrati protiv petog nositelja Rudolfa Mollekera.