Sorribes Tormo u prvom WTA finalu u karijeri odmah do titule

Branimir Korać • nedjelja, 14.03.2021.

Španjolka Sara Sorribes Tormo pobjednica je WTA turnira u Guadalajari. Sorribes Tormo je u finalu bila bolja od Eugenie Bouchard u dva seta...

Turnir u Guadalajari okončan je pobjedom četvrte nositeljice Sare Sorribes Tormo koja je u finalu svladala Kanađanku Eugenie Bouchard.

Za Sorribes Tormo ovo je bilo prvo WTA finale u karijeri, imala je još jedno sa 125k razine gdje je u Bolu poražena od Tamare Zidanšek.

U Guadalajari je odradila dobar meč, ali i trebala skoro dva sata za pobjedu u dva seta. Prvi set dobila je sa 6:2, ali svejedno je taj set trajao 55 minuta. U njemu je Španjolka spasila čak sedam break lopti.

U drugom setu Sorribes Tormo je tri puta gubila servis, imala je Bouchard 5:3 i servis, ali nije zadržala prednost i na kraju je izgubila set i meč.

Kanađanka je tako u svom osmom WTA finalu ostala na jednoj tituli, onoj iz Nürnberga još iz svibnja 2014. godine kada je u finalu svladala Karolinu Pliškovu.