Škotski izbornik: 'Napredujemo, opet smo pokazali dobar karakter'

Branimir Korać, HINA • petak, 26.03.2021.

Nogometna reprezentacija Škotske, koja će na Europskom prvenstvu igrati u skupini s Hrvatskom, otvorila je kvalifikacije za SP 2022. neodlučenim ishodom protiv Austrije (2:2).

Austrija je vodila 1:0 i 2:1, no Škotska se oba puta vratila osvojivši na koncu bod.

"Napredujemo. Opet smo pokazali dobar karakter, dečki se žele boriti za svoju zemlju", kazao je škotski izbornik Steve Clarke.

Austrija je povela u 55. minuti preko Saše Kalajdžića, a izjednačio je Grant Hanley u 71. minuti. Deset minuta prije kraja napadač Stuttgarta je zabio svoj drugi gol za novo austrijsko vodstvo, da bi John McGinn u 85. izjednačio.

"Prije nego što smo primili prvi pogodak držali smo kontrolu i zaslužili smo barem bod", dodao je izbornik.

Škote sada očekuje gostovanje u Tel Avivu protiv Izraela koji je izgubio u prvom kolu od Danske. Škotska je upravo preko Izraela u polufinalu, a potom i preko Srbije u finalu play-offa izborila EURO.

"Očekuje nas teška utakmica, ali moramo vjerovati da možemo osvojiti tri boda", rekao je Clarke.

Škotska je posljednji put nastupila na SP-u 1998. u Francuskoj gdje je u skupini osvojila samo bod. Na EP-u nisu bili od 1996. godine, a ove će godine na EURO-u igrati u skupini s Engleskom, Hrvatskom i Češkom.