Vodeni sportovi

Jug izborio finale protiv Radničkog

HINA, Matej Kačan • subota, 27.03.2021.

Nakon što je boljim izvođenjem peteraca Radnički iz Kragujevca izborio finale Regionalne vaterpolske lige, isto je učinio i Jug koji je tako izborio svoje 12. finale te će tražiti svoj peti naslov...

U drugom polufinalu Regionalne vaterpolske lige nije bilo iznenađenja kao u prvom. Jug nije dozvolio da ga splitski Jadran iznenadi kao što je Radnički učinio Mladosti nakon peteraca. Jugaši su slavili s 12:10 te će tražiti svoj peti naslov.

Jugaši su do pobjede u drugom polufinalu došli zahvaljujući boljoj igri u drugoj i trećoj četvrtini. Kad je momčad Vjekoslava Kobešćaka povela s 11:6 u 22. minuti, pobjednik je praktično odlučen. Splićani su do kraja dvoboja sveli zaostatak na dva pogotka, ali nisu po drugi put u tjedan dana uspjeli pobijediti favorizirani Jug, kao što je to bio slučaj na nedavnom gostovanju u Gružu u utakmici hrvatskog prvenstva.

Najzaslužniji za pobjedu Juga bio je Loren Fatović koji je postigao šest od 12 pogodaka dubrovačke momčadi. Po dvaput su mrežu zatresli Xavi Garcia i Hrvoje Benić. Kod Jadrana su najbolji bili Jerko Marinić Kragić s četiri te Marin Delić s tri pogotka.

Jug se tako probio do svog 12. finala Regionalne vaterpolske lige u kojem će tražiti put prema svom petom naslovu, a prvom nakon 2018. Radnički je prvi srpski klub koji će se boriti za naslov prvaka u ovom natjecanju.

Nedjeljni program na bazenu uz Savu počet će 17:15 sati utakmicom za treće mjesto u kojoj će se sastati domaća Mladost i splitski Jadran. Finalni dvoboj Juga i Radničkog na rasporedu je od 19 sati.