Krasan gol Olma načeo Kosovo, Španjolska glatko slavila

Branimir Korać • srijeda, 31.03.2021.

U skupini B kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Španjolska je svladala Kosovo dok su Grčka i Gruzija remizirale...

Španjolska je u Sevilli upisala pobjedu protiv Kosova s 3:1. Gosti su pali u završnici prvog poluvremena kada su primili dva brza gola i nisu se uspjeli vratiti u utakmicu.

Puno se govorilo o ovom susretu i zbog španjolskog nepriznavanja Kosova zbog čega je bilo problema i na konferenciji za medije pa i kasnije tijekom susreta.

Kosovo je do 34. minute držalo nulu, ali bilo je jasno da će bunker teško izdržati te je puknuo nakon krasnog gola Danija Olma. Olmo je primio loptu na nekih 13-14 metara, vagnuo čuvara i onda plasirao loptu u gornji suprotni kut.

Dvije minute kasnije Ferran Torres povisio je na 2:0.

U 55. minuti u igru je ušao i Lirim Kastrati, a Kosovo je stiglo do smanjenja zaostatka u 70. minuti golom Besara Halimija.

Nada Kosova u povratak trajala je kratko, u 75. minuti Gerard Moreno podiže na 3:1.

Grci su se mučili s Gruzijom i više od boda nisu zaslužili. Susret je okončan 1:1, a oba pogotka pala su u zadnjih 15 minuta.

Prvo je Grčka povela autogolom Otara Kakabadzea, a Gruzija je poravnala u 78. minuti.