Parma 1:3 Milan
Milan

Ante Rebić načeo mrežu Parme, Ibrahimović isključen

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 10.04.2021.

Milan je upisao pobjedu u gostima kod Parme 3:1, a "prste" u tome imao je i Ante Rebić koji je bio strijelac vodećeg pogotka...

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić bio je strijelac prvog gola za Milan u 3:1 (2:0) gostujućoj pobjedi protiv Parme u susretu 30. kola talijanskog prvenstva.

Rebić je doveo Milan u vodstvo svojim šestim ovosezonskim ligaškim pogotkom već u osmoj minuti odlično reagiravši na dodavanje Ibrahimovića i udarcem iz okreta s 15-ak metara ostavio domaćeg vratara Sepea bez izgleda.

Na 2:0 povisio je Kessie u 44. minuti, no u nastavku je Milan zakomplicirao situaciju. Prvo je u 61. minuti zbog prigovora isključen Ibrahimović da bi u 66. na 2:1 smanjio Gagliolo. Ipak, Parma do kraja susreta nije uspjela poravnati već je Rafael Leao u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za konačnih 3:1.

Rebić je za Milan igrao do 84. minute dok Mario Mandžukić nije konkurirao za nastup.

Drugi Milan sada ima 63 boda, osam manje od vodećeg Intera, koji će u nedjelju ugostiti Cagliari, a četiri više od trećeg Juventusa koji će u nedjelju na svom terenu dočekati Genou. Parma je ostala pretposljednja, 19. sa 20 bodova, četiri manje uz dvije utakmice više od 17. Torina koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Ranije u subotu je mladi hrvatski reprezentativac Martin Erlić bio junak 3-2 (0-1) domaće pobjede Spezije protiv Crotonea, on je bio asistent za 2-2 u 89. minuti te strijelac pobjedničkog pogotka u drugoj minuti sudačke nadoknade.