Jazzeri i Sunsi do glatkih pobjeda, Bogdanović i Šarić pamte i bolje nastupe

Branimir Korać • nedjelja, 11.04.2021.

Nedjeljni program u NBA ligi donio je sedam susreta i nastup dvojice hrvatskih igrača. Bojan Bogdanović i Dario Šarić nisu odigrali posebno kvalitetne utakmice...

Utah Jazz stigao je do nove pobjede, ovaj put u Salt Lake Cityju protiv Sacramento Kingsa. Kingsi su pružili dobar otpor kroz tri četvrtine, ali nisu uspjeli zadržati taj ritam do kraja susreta. Donovan Mitchell odradio je još jednu odličnu utakmicu i odveo svoju momčad do pobjede.

Rekord franšize po broju uzastopnih domaćih pobjeda ponovno je popravljen i Jazzeri su došli do nevjerojatnih 24 zaredom. Mitchell je imao nešto sporiji ulazak u utakmicu, ali rastao je sa svakom minutom i na kraju je upisao season high po broju poena.

Mitchell je susret završio s 42 poena, Mike Conley dodao je 26 poena(5/10 trica) i šest skokova, a Joe Ingles 20 poena (5/10 trica) i šest asistencija. Bojan Bogdanović od startera je igrao najmanje, za 27 minuta ubacio je osam poena (2/4 za dva, 0/4 za tri, 4/4 slobodna) uz šest skokova i tri asistencije.

Kod Kingsa De'Aaron Fox ubacio je 30 poena uz osam asistencija, a Richaun Holmes 25 poena uz deset skokova.

Phoenix Sunsi visoko su slavili protiv Washington Wizardsa koje su svladali sa 134:106. Prvo poluvrijeme još je bilo i egalu, ali ulazak u drugo poluvrijeme odlučio je pobjednika. Tu su Sunsi izdominirali, dobili treću dionicu 44:24 i bilo je sve riješeno.

Dario Šarić veći dio minutaže odradio je kada je sve bilo riješeno, skupio je na kraju 19 minuta i upisao devet poena(3/6 za dva, 1/2 za tri) z tri skoka i tri asistencije.

Devin Booker prema običaju predvodio je strijelce Sunsa s 27 poena, šest skokova i šest asistencija, Mikal Bridges dodao je 15 poena, Deandre Ayton 14 poena i deset skokova, a Chris Paul 13 poena, deset asistencija i pet skokova.

Kod Wizardsa Raul Neto ubacio je 24 poena, a Russell Westbrook 17 poena uz 11 skokova i 14 asistencija.

Los Angeles Lakersi nanijeli su težak poraz Netsima na gostovanju sa 126:101. Utakmicu je obilježio sukob Kyrieja Irvinga i Dennisa Schrödera nakon čega su Netsi jednostavno potonuli. Dogodilo se to početkom treće dionice kada je rezultat bio još tijesnih 66:62 za Lakerse, no bez Kyrieja Netsi su se više mučili nego Lakersi bez Schrödera.

Na kraju su Lakerse predvodili Andre Drummond s 20 poena i 11 skokova, Schröder s 19 poena i Talen Horton-Tucker s 14 poena i 11 asistencija. Kod Netsa Kevin Durant ubacio je 22 poena uz sedam skokova i pet asistencija, a Irving 18 poena.

Vrlo uvjerljivi bili su Sixersi koji su slavili u gostima kod Oklahoma City Thundera sa 117:93. Odličan nastup Sixersa koji su rutinski slavili i tako se iskupili za poraz od dana ranije kod New Orleans Pelicansa gdje im je malo toga polazilo za rukom.

Joel Embiid završio je s 27 poena i devet skokova, a Furkan Korkmaz dodao je 20 poena i pet osvojenih lopti. Kod poraženih Darius Bazley ubacio je 17 poena uz devet skokova i pet asistencija, a Tony Bradley dodao je 18 poena i 14 skokova.

Problema nije bilo za Blazerse koji su rutinski slavili protiv Pistonsa sa 118:103 uz čudesnu večer Enesa Kantera. Kanter je novi rekorder franšize po broju uhvaćenih skokova u jednom susretu, uspio ih je uhvatiti čak 30. Tome je dodao i 24 poena.

Damian Lillard ubacio je 27 poena uz deset asistencija, a CJ McCollum dodao je 26 poena. Kod Pistonsa Josh Jackson ubacio je 21 poen (5/6 trica), a Frank Jackson 17 poena.