HT Prva liga, 28. kolo, 11.04.2021, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split)
Osijek

Slaven uzeo bod i protiv Osijeka, gosti se dvaput vraćali iz zaostatka

Matej Kačan • nedjelja, 11.04.2021.

U prvom susretu nedjelje u HT Prvoj ligi, Slaven Belupo je kod kuće remizirao s Osijekom te je tako upisao četvrti bod u nizu, a olakšao je i Dinamu...

Svoj niz bez pobjede, ali isto tako i niz remija te vrijednog skupljanja bodova su nastavili nogometaši Slaven Belupa. Nakon remija protiv Hajduka, Koprivničani su remizirali i s Osijekom te su tako opet borbu za naslov prvaka prebacili u korist Dinama.

Momčad Tomislava Stipića se po tko zna koji put pokazala kao tvrd orah za svakog i dva puta je vodila, ali se Osijek u maniri velike ekipe dvaput vraćao iz zaostatka te je uzeo bod u utakmici u kojoj nije bio bajan.

Slaven je u početku bio bolji i u 10. minuti je preko Törlesa Knölla imao zicer, ali Nijemac puca pokraj gola. No, Knöll je 26 minuta kasnije opet bio vrlo aktivan, a ovaj put je kao asistent bio uspješniji. Poslao je loptu za Bruna Bogojevića koji je iskosa ušao sam pred vratara, a onda je dobro pucao i od stative pogodio.

Knöll je do poluvremena još jednom sjajnim volejem stavio Ivušića na test, ali je Osijek uspio izjednačiti do odmora iz prve prave prilike. Stisnuo je Osijek u tim minutama i trud je nagradio Mihael Žaper lijepim udarcem s 15-ak metara u kut.

Ipak, početkom drugog dijela je Slaven opet poveo, a opet je sjajni Knöll u centru pažnje. Ovaj put je dvostruki strijelac s Poljuda Ivan Krstanović spustio loptu glavom nakon ubačaja s desne strane, a Nijemac iz blizine gura loptu u gol.

Osijek se još jednom vratio preko Laszla Kleinheislera koji je u 71. minuti napravio slalom kroz domaću obranu te je sjajnim udarcem u gornji kut postavio 2:2 koji stoje i na kraju. Osijek je ovim bodom prvi, ali s dvije utakmice više od Dinama, dok je Slaven šesti s 27 bodova, koliko ima i Šibenik.