Jurić izgubio u nadoknadi, Napoli i Juventus sigurni

Matej Kačan • nedjelja, 11.04.2021.

Nakon pobjede Intera su odigrana još tri susreta nedjelje u Serie A, a pomalo tragičan poraz je doživjela Verona Ivana Jurića koja je protiv Lazija poražena tek u sudačkoj nadoknadi golom Sergeja Milinković-Savića...

Verona Ivana Jurića nikako da uhvati pravu formu. Nakon vezanih poraza i pobjede nad Cagliarijem je susret protiv Lazija bio šansa da se ugodnim iznenađenjem povežu pozitivni rezultati, ali su nade u to propale u sudačkoj nadoknadi.

Verona se branila i to je činila vrlo dobro do druge minute sudačke nadoknade kad je Sergej Milinković-Savić pogodio onako kako najbolje zna - glavom na ubačaj Radua. Zabio je Lazio i prije toga, ali je Felipe Caicedo to prema VAR snimci učinio nakon prekršaja.

Kod Verone koja je i dalje osma je Nikola Kalinić ušao u igru u 85. minuti, dok je Ivor Pandur ostao na klupi. Lazio se četvrtom pobjedom u nizu popeo na četiri boda ispred Rome, ali momčadi koje drže mjesta za Ligu prvaka ne griješe.

Tako su prave korake naprijed učinili i trećeplasirani Juventus i četvrti Napoli. Napolitanci su u gostima svladali Sampdoriju s 2:0, mrežu domaće ekipe je načeo Fabian Ruiz u 35. minuti. Zabila je Sampdoria u 75., ali je VAR pokazao prekršaj prije pogotka Mortena Thorsbyja, a sve je dvojbe riješio Victor Osimhen u 87.

Juventus je svoje brige protiv Genoe riješio u ranoj fazi susreta. Kuluševski već u četvrtoj te Alvaro Morata u 22. minuti su doveli Bianconere u 2:0 prednost, a gostujući trener u drugom dijelu daje priliku Marku Pjaci.

Smanjila je Genoa preko Scamacce u 49., ali je dvojbe oko pobjednika i šanse za neizvjesnu završnicu uklonio McKennie pogotkom za 3:1 u 70. minuti. Milan Badelj je za goste igrao 90 minuta, a Pjaca 45. Juventus je tako treći s bodom manje od Milana, dok Napoli za aktualnim prvacima zaostaje tri boda. Prva prijetnja za Ligu prvaka je Atalanta koja u nedjelju igra sa Sampdorijom.