Cibalia - Osijek: Pernar dao nadu Osječanima

Kup Hrvatske, četvrtfinale, prva utakmica.
Suci: Branko Bajić (Split), osip Novko (Varaždin) i Josip Stipković (Zagreb).

Cibalia: Marić 5, Andričević 5.5, M. Jurić 6, Tkalčević 6, Leutar 6, Pernar 6, M. Meštrović 6 (od 78. Marinčić), G. Meštrović 6, Bošnjak 6.5, J. Jurić 5.5 (od 46. Pavličić 5), Bartolović 6.

Osijek: I. Jukić 5, Prišć 5.5, Gašpar 6, Vuica 6, Beljan 5, Ergović 6.5, Beširević 5.5, Grnja 5, Bubalo 5 (od 90. Mandić - ) , S. Jukić 5 ( od 50. Balatinac 5.5), Turković 5 (od 53. Zrilić 5).

Žuti Kartoni: J. Jurić 24, Bošnjak 27, Leutar 34, M. Jurić 58, Bošnjak 68, G. Meštrović 82 (Cibalia), Turković 16, Prišć 60, Gašpar 75, Vuica 85 (Osijek).

Strijelci: 1:0 - Bošnjak (46 - M. Meštrović), 1:1 - Pernar (48 - M. meštrović), 2:1 - Pernar (54, ag)

Iako se na utakmici četvrtfinala nogometnog Kupa Hrvatske očekivalo mnogo više gledatelja nego što se moglo vidjeti na stadionu Cibalije, jasno nam je bilo zašto je većina ostala kod kuće. Kada bi netko sa strane uzeo zapisnik u ruke rekao bi da je utakmica bila agresivna s obje strane, te s izrazitom aktivnošću strijelaca. No, kakva igra takov i sudac Bajić - prolazno. Rezultat od 2:1 držati će oba trenera u neizvjesnosti do kraja druge utakmice koja će se odigrati u Osijeku za sedam dana.

Prvu polupriliku imali su domaćini preko Bošnjaka, koji ne uspijeva zahvatiti loptu nadomak gola Osječana, dok su Osječani mogli postići gol nakon što je Bubalo jadno pucao, a vratar Marić još jadnije branio.

Prvo poluvrijeme samo je i ono malo gledatelja poslalo kući. Za razliku od prvog dijela, drugi dio je bio uraganski i to onaj početni. Već u 20. sekundi nastavka Bošnjak postiže gol, nakon što u gužvi dolazi do lopte, da bi iz kornera koji je usljedio već u idućoj akciji, domaćini preko Pernara povisili rezultat na 2:0. Naime, M. Meštrović je izveo korner s desne strane u 48. minuti, a Pernar s 8 metara postiže zgoditak. Pernar je aktivan i kod idućeg postizanja zgoditka, no ovaj put u svoju mrežu. Tekla je 54. minuta kada je Pernar s 15 metara vratio glavom loptu za vratara Marića, koji je unosi u gol.

Do kraja susreta gladali smo isprekidanu igru s puno žutih kartona, te s pokojom prilikom na obje strane. Vinkovčani mogu biti nezadovoljni rezultatom, dok Osječani loš dojam mogu popraviti za sedam dana, kada slijedi uzvratni susret.