Vodeni sportovi

Primorje i Jadran stigli do prednosti u četvrtfinalu

Matej Kačan • subota, 17.04.2021.

Odigrana su dva susreta četvrtfinala 1. HVL, a do prednosti su u svojim serijama stigli vaterpolisti riječkog Primorja te splitskog Jadrana koji su slavili u gostima...

Tijesnom pobjedom na gostovanju u Šibeniku su vaterpolisti riječkog Primorja stigli do prednosti u ovoj četvrtfinalnoj seriji. U četvrtom susretu ove dvije ekipe su Riječani slavili po treći put, ali je to opet bilo vrlo tijesno.

U posljednju četvrtinu se ušlo s 8:8, a Solaris je stigao i do prednosti od 9:8. No, do kraja utakmice su zabijali samo gosti, i to dva pogotka preko Brubnjaka i Blažića četiri i pol minute do kraja i do kraja nije bilo pogodaka.

Brubnjak, Sven Augusti i Lovro Paparić su s dva pogotka vodili Primorje, dok je kod Solarisa tri gola zabio Eugen Koprčina.

U drugom dvoboju, onom splitskog između Jadrana i Mornara nije bilo iznenađenja ni dramaturškog momenta. Jadran je deklasirao sugrađane sa 16:7 te je stigao nadomak polufinala, a Rino Burić je bio najbolji strijelac među mnoštvom jednakih s tri pogotka.