Ana Konjuh preko talijanske veteranke do drugog kola u Istanbulu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 19.04.2021.

Ana Konjuh je izborila drugo kolo na turniru u Istanbulu pobjedom protiv iskusne Talijanke Sare Errani sa 7:5, 6:2. Konjuh je za pobjedu trebala sat i 40 minuta...

Ana Konjuh dobro je krenula na turniru u Istanbulu. Prva protivnica bila joj je Sara Errani, a Konjuh ju je svladala u dva seta.

Errani nije tako lako posustala, vodila se velika borba, ali Konjuh je na kraju u teškim uvjetima po hladnom vremenu i s visokim udjelom vlage u zraku, uspjela slaviti.

U prvom setu Errani se čak tri puta vraćala iz breaka zaostatka, ali četvrti put više nije mogla i Konjuh je uzela set sa 7:5.

U drugom setu Konjuh je napravila break za 2:1, zatim u petom gemu propustila čak sedam break lopti za dvostruki break, no što nije napravila tada, napravila je kod 4:2 i tu je priči bio kraj.

U drugom kolu igrat će protiv bolje iz meča između Wang i Gasanove.