Kramarić zabijao, Brekalo asistirao, pobjede Hoffenheima i Wolfsburga

Branimir Korać • četvrtak, 22.04.2021.

U 30. kolu Bundeslige dobar nastup upisali su Andrej Kramarić i Josip Brekalo koji su sudjelovali u pobjedama svojih momčadi golovima i asistencijama...

Wolfsburg se vratio na treće mjesto na ljestvici Bundeslige pobjedom u Stuttgartu 3:1. U zanimljivom dvoboju bolje je iskoristio svoje prilike i vratio se pobjedama nakon dva vezana poraza.

Već u 13. minuti Xaver Schlager doveo ga je u vodstvo da bi u 27. minuti Philipp Forster zapucao kazneni udarac za poravnanje. Uslijedila je kazna i dvije minute kasnije nakon ubačaja Brekala, zabio je Wout Weghorst. Na sredini drugog dijela Yannick Gerhardt zabio je treći gol i sve što je domaćin napravio je smanjenje na 3:1 preko Gonzala Castra u sudačkoj nadoknadi.

Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu, a Brekalo je igrao do 76. minute.

Borussia Dortmund je uhvatila zamah i stigla je do treće uzastopne pobjede. Slavila je s 2:0 protiv Union Berlina, momčadi koja ima uvjerljivo najviše remija u ligi.

Borussia je povela u 27. minuti kada je Luthe obranio kazneni udarac Erlingu Haalandu, ali na odbijenu loptu natrčao je Marco Reus i poslao ju je u mrežu. Točku na i stavio je Raphael Guerreiro golom za konačnih 2:0 u 88. minuti.

Petar Musa igrao je do 73. minute.

Hoffenheim je velikim preokretom slavio protiv Borussije iz Mönchengladbacha, a ključnu ulogu igrao je dvostruki strijelac Andrej Kramarić.

Borussia je na poluvremenu vodila 2:0 golovima Alassanea Plea i Valentina Lazara. U samo 20 minuta drugog dijela domaćin radi preokret, dva gola Kramarića i jedan Ihlasa Beboua bili su dovoljni za pobjedu.

Werder je upisao šesti poraz, a Mainz šestu utakmicu bez poraza. Mainz je tako preskočio Werder i na ljestvici te ga ostavio u problemima. Mađar Adam Szalai donio je pobjedu gostima.