Vodeni sportovi

Jadran opet svladao Mornar i izborio polufinale

Matej Kačan • subota, 24.04.2021.

Vaterpolisti Jadrana treća su momčad koja je izborila polufinale 1. HVL. Jadran je u gradskom dvoboju drugi put svladao Mornar u Splitu...

Nakon što su u prvom susretu deklasirali gradske rivale sa 16:7, vaterpolisti Jadrana su u uzvratu u Splitu još jednom svladali Mornar te su se plasirali u polufinale. Ovaj put je završilo 13:11 te Jadran u polufinalu ide na Mladost.

Nije bilo rezultatske neizvjesnosti pa je Jadran mogao biti nešto opušteniji u ovom susretu, a to se i vidjelo u prvom poluvremenu u kojem je Mornar uspio zabiti devet pogodaka i voditi s 9:8 na velikom odmoru.

Ipak se Jadran u drugom dijelu uozbiljio te je preokrenuo rezultat i upisao drugu pobjedu, a druge dvije četvrtine su ukupno Jadranu pripale rezultatom 5:2. Jadran su s tri pogotka vodili Rino Burić te Jerko Marinić Kragić.

Mornar časnim porazom završava sezonu, a po dva pogotka su postigli Roko i Duje akrap te Domagoj Butić. U borbi za ostanak od 9. do 11. mjesta je Zadar upisao i šesti poraz, na Višnjiku je s 14:10 bolji bio KPK.