Real velikom serijom preokrenuo Efes i produžio četvrtifnale

Matej Kačan • utorak, 27.04.2021.

Košarkaši Anadolu Efesa nisu uspjeli u tri susreta riješiti svoju četvrtfinalnu seriju protiv Real Madrida. Iako je sve ukazivalo na "metlu", Real je u završnici preokrenuo i produžio seriju...

Sve je na ulasku u četvrtu četvrtinu u Madridu bilo spremno za treće slavlje Anadolu Efesa koji je s 3-0 trebao osigurati Final Four Eurolige kao prva ekipa, ali je Real Madrid na rubu provalije odigrao strašnih, ponajboljih pet minuta ove sezone te je velikom serijom preokrenuo i slavio s 80:76.

Pet minuta do kraja je bilo 74:61 nakon dvice Vasilija Micića i njegovog 27. poena, a do kraja je Real napravio 19:2 te si je produžio život. Sve je krenulo tricom Sergija Llulla za minus deset, a preokret je kompletiran 13:0 serijom s tri trice, uključujući onom Rudyja Fernandeza za 78:76.

Imao je Efes napad za produžetak ili pobjedu,ali je Micić izgubio loptu, a Usman Garuba je pogodio dvicu za 80:76 i pobjedu Reala. Efes je većinu prednosti izgradio sjajnom drugom dionicom koju je dobio s 23:13, ali nije zadržao prednost u ključnim trenucima.

Llull je vodio momčad s 20 poena, dok je Garuba imao 10 uz devet skokova. Fernandezova trica je bila za jedina njegova tri poena na susreta. Kod Efesa je Micić ubacio 29 uz šest dodavanja, a Rodrigue Beaubois je dodao 18.

Krunoslav Simon je ua 28 minuta gađao 1/4 iz igre za tri poena uz tri skoka i asistencije te ukradenu loptu. Efes tako mora dobiti četvrtu utakmicu ako želi na Final Four.