Nino Serdarušić zaustavljen u četvrtfinalu turnira u Rimu

Branimir Korać • petak, 30.04.2021.

Nino Serdarušić nije uspio nastaviti pobjednički niz u koji je ušao još u kvalifikacijama turnira u nizu. U glavnom ždrijebu upisao je još dvije pobjede, ali treća prepreka bila je previsoka.

Nino Serdarušić oprostio se od turnira u Rimu porazom u četvrtfinalu. Serdarušić je igrao protiv Turčina Cema Ilkela koji ga je svladao u tri seta.

Ilkel i Serdarušić dobro se poznaju, susreli su se prošle godine u St. Peterburgu gdje je hrvatski tenisač odnio pobjedu u tri seta, a Turčin mu je sada uzvratio.

Prvi set Ilkel je dobio u tie-breaku sa 7:3, Serdarušić tu i nije imao nekih prilika za odvesti set na svoju stranu.

Drugi set bio je druga priča. Turčin je krenuo breakom, ali Serdarušić odmah odgovara i u završnici seta radi break nakon kojjeg osvaja set sa 6:3.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Ilkel pobjegao na 4:2, nakon toga Serdarušić imao tri break lopte u dva gema, no nije se vratio i oprostio se od turnira.