Albert Ramos protivnik Norrieja u finalu Estorila

Branimir Korać • nedjelja, 02.05.2021.

Cameron Norrie i Albert Ramos odlučit će o osvajaču ATP turnira u Estorilu. Norrie je svladao u polufinalu Marina Čilića, a Ramos je bio bolji od Alejandra Davidovicha Fokinu...

Poznati su finalisti turnira u Estorilu. Cameron Norrie izborio je finale pobjedom protiv Marina Čilića, a u finalu će igrati protiv Alberta Ramosa.

I dok se Norrie namučio na putu do finala, s Čilićem je igrao vrlo izjednačen i tijesan meč, Ramos je u polufinalu imao lagan posao.

Protivnik mu je bio mladi sunarodnjak Alejandro Davidovich Fokina, a Ramos je bio bolji u dva seta. Za pobjedu je trebao svega 78 minuta.

Posebno impresivan bio je u prvom setu gdje je osvojio šest gemova zaredom za 6:1. I u drugom setu Davidovich Fokina je prvi došao do breaka, poveo s 4:1 pa izgubio pet gemova zaredom.

Ramosu je ovog drugo finale ove godine, u Cordobi je poražen neočekivano od Argentinca Juana Manuela Cerundola.

ATP Estoril, polufinale:
Albert Ramos (Španjolska, 7) - Alejandro Davidovich Fokina (Španjolska, 8) 6:1, 6:4