Tomasov strijelac u šestoj uzastopnoj pobjedi Astane

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.05.2021.

Astana je učvrstila vodeću poziciju na ljestvici kazahstanskog prvenstva pobjedom u gostima kod Aktobea 2:0. Strijelac vodećeg pogotka bio je Marin Tomasov...

Astana je snažno krenula u novu sezonu i u devet offigranih kola skupila je sedam pobjeda ui dva remija. Odmah ju je to izdvojilo na vrhu ljestvice, a nova pobjeda stigla je protiv Aktobea u gostima s 2:0.

Aktobeu je to četvrti uzastopni poraz i pobjeda Astane bila je i očekivana.

Gosti su prema tri boda krenuli ranim pogotkom u devetoj minuti preko bivšeg igrača Zadra, Hajduka i Rijeke Marina Tomasova koji je dobrim ubacivanjem i udarcem sa 7-8 metara okončao kontranapad gostiju.

Nedugo zatim Čuperka podiže na 2:0 i tako postavlja konačan rezultat. Tomasov je igrao do sudačke nadoknade kada ga je zamijenio Prokopenko, a Luka Šimunović izašao je u 85. minuti.