Lyon zaustavio Monaco u dramatičnom dvoboju u Monte Carlu

Branimir Korać • nedjelja, 02.05.2021.

Monaco se značajno udaljio od borbe za naslov prvaka i sada će mu glavni cilj do kraja sezone biti zadržato treću poziciju. Za Lyon je ovo bila utakmica biti ili ne biti i stigao je do pobjede 3:2 u dramatičnoj završnici...

Ulog je bio ogroman. Lyon je uoči ovog susreta zaostajao četiri boda za Monacom i znao je da ako želi igrati u Ligi prvaka sljedeće sezone, mora do pobjede. Svaki drugi ishod stavljao ga je u probleme, a pobjeda ga je praktički izbacivala iz igre za Ligu prvaka.

Susret je stigao u vrlo nezgodno vrijeme za Monaco zbog problema s ozljedama i bolesti što se i osjetilo na travnjaku.

Monaco je bolje otvorio utakmicu i stigao je do vodstva u 25. minuti preko Kevina Vollanda i tu je prednost odnio i na odmor.

Nije se dugo čekalo u drugom poluvremenu na odgovor Lyona, u 57. minuti Memphis Depay je prošao kroz prvi blok Monaca, zapucao izvana, lopta se odbila i malo promijenila smjer, dovoljno da dobijemo putanju s kojom završava u mreži.

20 minuta prije kraja zbog nespretnog starta Caqueret je zaradio drugi žuti karton i ostavio Lyon s igračem manje i kada se očekivao pritisak Monaca, Lyon je ponovno poveo. Marcelo je dobro reagirao nakon prekida i glavom poslao loptu u mrežu.

Monaco se vratio u utakmicu u 86. minuti. Dosuđen je kazneni udarac nakon konzultacije s VAR-om koji u pogodak pretvara Ben Yedder, ali tri minute kasnije, odmah nakon ulaska u igru, mladi Ryan Cherku vraća prednost na stranu Lyona.

Do kraja promjena nije bilo, ali zato je nakon susreta došlo do nereda na travnjaku, masovnog obračuna igrača obje momčadi koji je okončan crvenim kartonima za Geubbelsa i Pellegrija na strani Monaca te De Sciglija kod gostiju.