HT Prva liga, 34. kolo, 12.05.2021, 18:05 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin)
Varaždin

Varaždin uzeo zlata vrijedan bod na Maksimiru

Matej Kačan • srijeda, 12.05.2021.

U susretu koji Dinamu nije značio ništa, a Varaždinu sve, dogodila se podjela bodova koja je donijela bod koji Varaždinu znači život u teškoj borbi za ostanak...

Nogometaši Dinama upisali su kiks u prvom susretu nakon što su i matematički osigurali naslov prvaka. Revijalno i slavljeničko raspoloženje je pokvario Varaždin koji je na Maksimiru uzeo bod koji bi svakako mogao ispasti zlata vrijedan u borbi za ostanak.

Završilo je 2:2, a nije se tako činilo na početku jer Dinamo je krenuo sjajno i poveo je prije nego što je prošao dvoznamenkasti broj minuta. Luka Ivanušec je poentirao iz lake situacije u devetoj minuti nakon dva kratka dodavanja po loše izbijenoj lopti obrane Varaždina.

Nakon pogotka je Varaždin zaigrao bolje, kao ekipa koja juri rezultat i životno važne bodove pa nekoliko pokušaja završava u bloku i korneru, a u 25 minuta od gola do gola bilježimo i sjajnu obranu Zelenike koji je u 17. spriječio Gavranovića da Modre odvede na 2:0.

Nagrada za borbu i neustrašivost Varaždinaca došla je u 35. minuti preko kombinacije Elezi-Herrera koja je zaslužna za oba gola. Ovaj put je Herrera ubačaj prebacio na drugu stativu gdje je Elezi koji šalje loptu preko Livakovića i u mrežu.

No, slavlje Varaždina i poravnat rezultat ne traje dugo jer već u 40. Lovro Majer izvodi korner, a na skoku Dino Perić trese mrežu i postavlja 2:1, što je i rezultat na poluvremenu. Varaždin je ipak izjednačio iz prve prave situacije u drugom dijelu.

U 58. minuti je Elezi začetnik akcije, strijelac prvog gola pronalazi Obregona koji prosljeđuje do samog Herrere te asistent prvog gola zabija drugi i postavlja 2:2 koji će ostati na semaforu i do samog kraja utakmice.

Dinamo kao da je rutinski i bez neke posebne želje odrađivao posao do kraja, a Varaždinci nisu preuzeli previše rizika te su se očito zadovoljili bodom na koji baš i nisu računali. No, umalo su ostali bez svega jer je u prvoj minuti nadoknade Gavranović imao zicer, ali je s pet metara slabo reagirao.

Dinamo je prvak te je stigao do 79. boda u sezoni, dok je Varaždin osvojenim 28. bodom na dva više od zadnje Lokomotive, a Lokomotiva i Slaven bježe dva, odnosno tri boda i imamo četveroboj do samog kraja sezone.