Prva HNL juniora: Istra 1961 osigurala ostanak, Hrvatski dragovoljac se oprostio

Sportnet • utorak, 18.05.2021.

Odigrano je šest dvoboja 25. kola Prve HNL juniora. Uz Dugopolje, Rudeš, Slaven Belupo i Varaždin, još jedna momčad je službeno osigurala ostanak u elitnom razredu - Istra 1961. Hrvatski dragovoljac je definitivno ispao jer sezonu završava na posljednjem, 14. mjestu u poretku. Za pretposljednju, 13. poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije borbu će voditi Inter, Orijent 1919 i Sesvete. Vrijedi izdvojiti pobjede Rudeša, Orijenta 1919, Varaždina i Istre 1961 protiv Intera, Osijeka, Sesveta odnosno Lokomotive.

Rudeš je na stadionu ŠC Rudeš pobijedio Inter 2:1. Gosti iz Zaprešića tražili su pozitivan rezultat na zapadu Zagreba, koji bi bio dovoljan za osiguranje prvoligaškog statusa. Bili su blizu toga, ali nisu uspjeli. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 72. minuti Ron Rojka doveo je domaćina u vodstvo (1:0). U 83. minuti Josip Ljubić izjednačio je rezultat (1:1). Sedam minuta kasnije Filip Mandić postavio je konačnih 2:1. Rudešani su riješili brige oko ostanka tako da gostovanje kod Osijeka mogu odraditi bez rezultatskog pritiska. S druge strane, Zaprešićani dočekuju Istru 1961. U tom susretu trebaju osvojiti barem bod kako bi ostali u eliti. Osim toga, imaju bolji međusobni omjer u odnosu na Orijent 1919 ako na kraju sezone broj bodova bude isti (oba ovosezonska ogleda završila su rezultatom 2:0 za Div iz predgrađa).

Orijent 1919 je na Kantridi svladao Osijek 2:1. Već u petoj minuti Luka Branšteter zabio je za prednost gostiju (0:1). U 24. minuti Marko Jelić poravnao je na 1:1. Preokret i pobjedu domaćem sastavu donio je Mateo Tešić u 73. minuti (2:1). Ovom pobjedom Sušačani su ostali u igri za ostanak i protiv Sesveta u gostima lovit će pobjedu, kojom bi izbjegli doigravanje.

Na stadionu Varteksa sastali su se Varaždin i Sesvete. Sesvećani su imali identičan cilj kao Inter - traženje povoljnog rezultata. Međutim, slavlje je ipak otišlo na stranu Varaždinaca (4:1). Kod domaće momčadi Petar Havojić postigao je dva pogotka, a Noa Vugrinec i Niko Domjanić dodali su jedan gol. Za gostujuću ekipu jedini strijelac bio je Marko Josip Čavara. Varaždinci mirno privode sezonu prema kraju. Igrači trenera Velibora Vujića ugošćuju Orijent 1919. To će biti kvalifikacijska utakmica za ostanak u društvu najboljih.

U Medulinu međusobni sraz odigrale su Istra 1961 i Lokomotiva. Trijumf vrijedan ostanka u ligi pripao je Puljanima (3:0). Strijelci su bili Mateo Lisica, Lorenzo Boucaux i Mauro Perković. Bez obzira na poraz, Lokosi su matematički ostali među prve tri momčadi jer je Rijeka izgubila na gostovanju kod Slaven Belupa.

25. kolo zaključit će Hajduk i Dugopolje. Termin utakmice već je poznat - 26. svibnja s početkom u 10 sati.

Rezultati 25. kola Prve HNL juniora: Rudeš – Inter Zaprešić 2:1 (Rojka 72, Mandić 90/Ljubić 83), Hrvatski dragovoljac – Dinamo 0:3 (Brodarić 50, Rozić 56 – 11m, Kozina 73), Orijent 1919 – Osijek 2:1 (Jelić 24, Tešić 73/Branšteter 5), Slaven Belupo – Rijeka 3:1 (Tomić 23, Harači 60, M. Vuić 88 – 11m/Jadrić 15), Varaždin – Sesvete 4:1 (Havojić 4, 44, Vugrinec 43, Domjanić 65/Čavara 28), Istra 1961 – Lokomotiva 3:0 (Lisica 5, Boucaux 55, Perković 61).