Vodeni sportovi

Jug ispao u četvrtfinalu Lige prvaka, bolja je bila Brescia

Matej Kačan • četvrtak, 03.06.2021.

Vaterpolisti Juga ostali su bez trofeja u minuloj sezoni. Nakon što su u domaćim natjecanjima bili bolji vaterpolisti Mladosti uz poraz od Radničkog u Regionalnoj ligi, stigao je i poraz u četvrtfinalu Lige prvaka...

Nakon što su u finalu PH doživjeli šok ispuštanjem 2-0 vodstva protiv Mladosti, vaterpolisti Juga su i u Ligi prvaka brzo završili nastup. Jugaši su u četvrtfinalu na turniru u Beogradu izgubili od Brescije te nakon 2019. drugi put u nizu pada na istoj stepenici.

Brescia je bila favorit po kladionicama i to je opravdala 12:10 pobjedom. Poveo je Jug golom Lorena Fatovića, ali je ostatak susreta Brescia ipak provela u minimalnom vodstvu nakon što je došla do 2:1.

Igralo se uglavnom gol za gol, a prvo vodstvo od dva razlike stiglo je u drugoj dionici kad Dimitrios Nikolaidis pogađa za 5:3. Odgovorio je Jug preko Merkulova i Benića, ali do preokreta ipak nije došao.

Na poluvremenu i na koncu treće je po gol razlike za Bresciju, a onda se na dva razlike vraća pogotkom Đorđa Lazića. Opet se potom igra gol za gol između pogotka i dva razlike, ali je točku na i stavio Giacomo Cannella minutu do kraja pogotkom za konačnih 12:10.

Jacopo Alesiani je s tri pogotka vodio pobjedničku ekipu, dok je Maro Joković odigrao slabo s pet promašaja za Talijane. Kod Juga su Fatović s četiri gola i Benić s tri vodili, ali nisu imali pravu pomoć.