Bivši igrač Splita zabio za Albance, Česi ipak slavili

Mihaela Bradovski • utorak, 08.06.2021.

U generalnoj probi uoči početka Europskog prvenstva Češka je ugostila u Pragu Albaniju i upisala je pobjedu 3:1...

Češka na Europsko prvenstvo odlazi upisanom pobjedom protiv Albanije. Odigrala je dobru utakmicu i u konačnici slavila s 3:1.

Pobjedu je osigurala u drugom poluvremenu, Albanci su do 68. minute držali u rukama remi, ali nisu izdržali i primili su do kraja dva pogotka.

Povela je Češka u 18. minuti pogotkom Patrika Schicka, ali krajem prvog dijela bivši igrač Splita Sokol Cikalleshi izjednačio je na 1:1.

U drugom poluvremenu Česi ipak odlaze do pobjede golovima Lukaša Masopusta i Ondreja Čelustke.

Lokomotivin veznjak Kallaku igrao je do 54. minute, a Goričin Doka ušao je u igru u 71. minuti.