Dinamo slavio i drugi dan protiv Slovenaca, ovaj put svladan Rožmanov Maribor

Branimir Korać • nedjelja, 20.06.2021.

U subotu su Modri svladali slovenskog prvaka Muru, a dan kasnije pao je i Maribor. Ovaj put bilo je teže, ali Dinamo je svejedno slavio s 2:1...

Damir Krznar ponovno je dosta rotirao, igrali su neki koji su dan ranije odmarali, a Dinamo je ponovno dominirao i bio bolji protivnik. Pobjedu je izborio kasnim golom Lauritsena, a Modri su se dosta ispromašivali i mogli su znatno uvjerljivije slaviti.

Maribor je rano poveo nakon pogreške Dinamove obrane, dugačka lopta nije dobro obranjena, Vancaš je ostao sam pred Nevistićem i zabio je za 1:0.

Vrlo brzo je Dinamo izjednačio i to autogolom. Gojak je ubacio, vratar Jug odbio je loptu koja pogađa Martinovića i odbija se u mrežu.

U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, više njih pred golom Maribora, a novi pogodak stigao je u 78. minuti. Mišić je nabacio, a Lauritsen glavom zabio za 1:0.

Krznar može biti zadovoljan količinom prilika za ranu fazu priprema, ali naravno ima tu još dosta stvari na kojima se može raditi.