Bobičanec i Kiš strijelci za prednost svojih momčadi uoči uzvrata

Branimir Korać • srijeda, 07.07.2021.

Odigrani su prvi susreti prvog pretkola Lige prvaka. Mura je jedini gost koji je slavio i to kod Škendije golom hrvatskog internacionalca Luke Bobičanca...

Finski prvak HJK Helsinki nosi prednost 3:1 na uzvrat protiv Budućnosti nakon što je na svom travnjaku imao nevjerojatan ulazak u utakmicu, ali nije nastavio u tom ritmu. Kako je počelo, Podgoričani mogu biti sretni s tim rezultatom.

Naime već u 13. minuti HJK Helsinki vodio je 3:0 golovima Roopea Riskija, Filipa Valenčića i Jannea Saksele, ali tu je stao. Budućnost je uspjela u 35. minuti smanjiti golom Miloša Raičkovića za nadu u uzvratu.

Estonska Flora bez ijednog stranca u rosteru nadigrala je malteški Hibernians i slavila s 2:0. Golovima Rauna Sappinena stigla je do prednosti, bila je dosta bolji protivnik i korak bliže je prolazu.

Mura je stigla do pobjede u Skoplju protiv Škendije 1:0, a domaćin ima za čim žaliti s obzirom da je promašio puno toga uključujući i kazneni udarac.

Slovenci su do jedinog pogotka stigli u 28. minuti preko Luke Bobičanca iz kaznenog udarca, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Besart Ibraimi nije realizirao kazneni udarac.

Kod Škendije cijelu utakmicu odigrao je Antonio Pavić, a kod gostiju na vratima Matko Obradović. Bobičanec je igrao do 84. minute, a Mihael Klepač do 73.

Prednost 3:1 nakon prve utakmice ima Žalgiris protiv Linfielda. Pobjedu prvaku Litve donijeli su golovima Hugo Videmont i Tomislav Kiš te autogolom Chris Johns. Pogodak za Sjeverne Irce zabio je Christy Manzinga.

Kiš je odradio cijelu utakmicu, a Marko Karamarko i Josip Tadić ušli su u 83. minuti.

CFR Cluj rutinski je stigao do prednosti protiv banjalučkog Borca. Slavio je s 3:1 golovima Billela Omrainija, Cipriana Deaca i Runara Sigurjonssona, a Panagiotis Moraitis bio je strijelac gola nade za goste.

Hrvati na obje strane ušli su u igru u drugom dijelu, Gabriel Debeljuh u 67. minuti te Ante Živković u 68.

Veliki korak prema prolazu napravio je Ferencvaroš koji je s 3:0 nadigrao Prištinu. Golovi su pali između 71. i 78. minute, a zabijali su Tokmac Nguen, Ryan Mmaee i Miha Blažič.