Karlović poražen od prvog nositelja u Newportu

Matej Kačan • srijeda, 14.07.2021.

Iako je u prvom kolu turnira u Newportu postao najstariji igrač s pobjedom na Touru od 1995., Ivo Karlović nije u drugom kolu uspio rekord popraviti za jedan dan...

Hrvatski tenisač Ivo Karlović ipak nije uspio za jedan srušiti rekord za najstarijeg igrača koji je pobijedio na Touru nakon 1995. koji je postavio sam u utorak. Bolji od Karlovića u drugom kolu Newsporta bio je Aleksander Bublik.

Prvi je nositelj slavio s 2-1 u setovima iako je hrvatski tenisač ponudio sjajan otpor, posebno u prvom setu koji je odveo do tie-breaka i 5:5 u trinaestoj igri. No, Bublik je uzeo dva poena u nizu i osvojio prvi set.

U drugom je setu ključan trenutak bio kad Karlović pri 3:3 koristi svoju drugu break šansu i do kraja seta zadržava prednost za 6:4, ali u trećem nije bilo šanse. Bublik je odjurio s dva breaka i slavio sa 6:1.

Karlović je do pobjede u prvom kolu došao s 42 godine i 135 dana čime je postao najstariji pobjednik od Jimmyja Connorsa 1995., ali nije pomaknuo rekord za jedan dan.