Gojo zaustavljen u polufinalu Nur-Sultana

Matej Kačan • subota, 17.07.2021.

Borna Gojo izgubio je polufinale Challengera u kazahstanskom Nur-Sultanu. Gojo je poražen od trećeg nositellja, Britanca Jayja Clarkea...

Hrvatski tenisač Borna Gojo ipak se nije plasirao u finale turnira u kazahstanskom Nur-Sultanu. Gojo je kao peti nositelj zaustavljen u polufinalu od strane trećeg nositelja, Britanca Jayja Clarkea.

Clarke je slavio u dva seta, trebalo mu je sat i 13 minuta tenisa za pobjedu. Gojo je u početku meča imao problema sa servisom i to je brzo platio. U trećem gemu je spasio 15:40 i tri break lopte, ali u petom Clarke koristi break šansu.

U drugom setu je Gojo suparniku ponudio tek jednu priliku, onu pri 15:40 kod rezultata 4:4 te je Britanac to iskoristio i stigao do 6:4 i pobjede. S druge strane, Clarke nije Goji dao nijednu break šansu u meču.