Konferencijska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 22.07.2021, 19:00 h, Centenary Stadium, Ta' Qali
Suci: Neil Doyle, Wayne McDonnell, Darragh Keegan (Irska)
Gzira United
0:2(0:0) Rijeka
Denis Bušnja 57'
Prince Obeng Ampem 77'
Rijeka

Rijeka dobro otvorila nastup u Europi i nosi prednost na Rujevicu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 22.07.2021.

Rijeka je na Malti upisala pobjedu protiv Gzire United s 2:0 i mirno čeka uzvrat na Rujevici. Riječani su bili kvalitetniji protivnik, ali nije bilo lako slomiti upornog domaćina...

Jefferson Assis
68'
5
Luke Tabone
86'
11
Judivan
88'

Goran Tomić

Rijeka je napravila veliki korak prema prolazu u treće pretkolo Konferencijske lige. Prvi protivnik je Gzira, a Riječani su svladali Maltežane u gostima s 2:0.

Nije bilo jednostavno, prvo poluvrijeme nije bilo niti dobro, Rijeka je tu izgledala dosta skromno, teško je stvarala prilike, no u drugom dijelu je ipak uspjela doći do pogotka, zatim i drugog te mirno privesti utakmicu kraju.

U nesadržajnih prvih 45 minuta na prvu pravu priliku čekalo se skoro pola sata kada Prince Ampem dobro puca s ruba kaznenog prostora, ali i dobro brani domaći vratar.

Najbolju priliku u prvom dijelu zapucao je Drmić koji je u 41. minuti krenuo prema golu, ali nije bio dovoljno odlučan i Maltežani su ga sustigli i otklonili opasnost.

U drugi dio Rijeka je bolje ušla i odmah zaprijetila preko Tomečaka, ali njegov neugodni udarac nekako odbija malteški vratar.

U 57. minuti Rijeka je napokon povela. Tomečak je ubacio, lopta dolazi do Bušnje koji lijepo i precizno pogađa u sam kut za 1:0.

Uslijedili su pokušaji Maltežana, Davis i Thiaguinho opasno su prijetili, ali nisu nadmudrili Labrovića.

U 77. minuti Rijeka dolazi do drugog gola. Obregon je kaznio pogrešku vratara Gzire, uzeo mu loptu i pronašao pred golom Ampema kojem nije bilo teško pogoditi mrežu.

Pravih prilika do kraja susreta nije bilo, a Rijeka je utakmicu završila s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Lepinjica.