Ostali sportovi

Snježana Pejčić bez finala zračne puške 10 metara, Norvežanka s novim olimpijskim rekordom

Branimir Korać • subota, 24.07.2021.

Snježana Pejčić stala je u kvalifikacijama zračne puške 10 metara i nije uspjela proći u finale. Pejčić je završila s nastupom na 31. mjestu...

Prvi nastup Snježane Pejčić na Olimpijskim igrama u Tokiju nije bio najbolji. U kvalifikacijama zračne puške na 10 metara nije uspjela ostvariti dovoljno dobar rezultat da bi se plasirala u finale.

Upravo u ovoj disciplini Pejčić je na Olimpijskim igrama u Pekingu osvojila brončano odličje i ugodno iznenadila, u Londonu je ostala bez finala dok je u Riju bila sedma. No ostaje joj trostav, tu je vrlo jaka i svakako kandidat za visok plasman.

U ovim kvalifikacijama završila je tek na 31. mjestu sa 622.6 krugova, ipak dosta daleko od osmog mjesta za koje je trebala 628.5 krugova koliko je pogodila Ruskinja Anastasija Galašina.

U kvalifikacijama je nastupilo 50 natjecateljica, a najbolja je bila Norvežanka Jeanette Hegg Duestad sa 632.9 što je ujedno novi kvalifikacijski olimpijski rekord.