Ostali sportovi

Remi Ruskinja i Brazilki na startu skupine B rukometnog turnira

Branimir Korać • nedjelja, 25.07.2021.

U jednom od najzanimljivijih susreta prvog dana ženskog rukometnog turnira, Ruskinje su remizirale s Brazilkama 24:24...

S obzirom na kaznu pod kojom je Rusija, njeni sudionici nastupaju pod nazivom Ruskog olimpijskog odbora (ROC). Tako je ROC u ženski rukometni turnir krenuo protiv uvijek jakog Brazila remijem 24:24.

Očekivano tijesan i neizvjestan meč, Brazil je u zadnjih deset minuta ušao s vodstvom 22:20 da bi nakon toga Ruskinje napravile 4:1 i okrenule rezultat.

Tri i pol minute prije kraja Samara Vieira je izjednačila na 24:24, do kraja susreta i Ruskinje i Brazilke imale su priliku za pobjedu, Vjahireva je primjerice pogodila vratnicu, no ostalo je tih 24:24.

Kod Ruskinja Ekaterina Ilina postigla je šest golova, a kod Brazilki Bruna De Paula zabila je sedam golova dok je Alexandra do Nascimento dodala šest.