Ostali sportovi

Japanac osvojio povijesno prvo zlato u skateboardingu

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 25.07.2021.

U nedjelju je ispisan još jedan dio povijesti Olimpijskih igara, podijeljena su prva odličja u skateboardingu. Prvak je Japanac Yuto Horigome...

Japanac Yuto Horigome osvojio je povijesno prvo olimpijsko zlato na natjecanju u skateboardingu. Horigome je za svoj finalni nastup dobio ocjenu 37,18 što je bilo nedostižno za konkurente.

U povijest se upisao i Brazilac Kelvin Hoefler (36,15) koji je osvojio srebrno odličje, a bronca je pripala Amerikancu Jaggeru Eatonu (35,35).

Bez odličja je ostao drugi američki predstavnik Nyjah Huston, koji je prije početka natjecanja smatran favoritom za naslov olimpijskog pobjednika, a završio je tek na sedmom mjestu.