HT Prva liga, 2. kolo, 25.07.2021, 18:55 h, Rujevica
Suci: Fran Jović, Jerko Crnčić, Anto Marić
2:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Dva gola Drmića za nova tri boda Riječana

Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.07.2021.

Rijeka je upisala novu pobjedu i to ponovno s 2:0. Ovaj put bolja je bila od Istre 1961, a junak Riječana bio je dvostruki strijelac Josip Drmić...

I treći put ove sezone Rijeka je upisala pobjedu 2:0. Protiv Gorice na otvaranju sezone, zatim kod Gzire na Malti i u konačnici sada protiv Istre 1961. Protiv Puljana Rijeka se najduže mučila i tejk je u zadnjih 15 minuta stigla do pobjede.

Bilo je prilika na obje strane, no Rijeka je svoje iskoristila i na kraju potpuno zasluženo slavila. Završilo je 2:0, mogla je Rijeka i do trećeg pogotka, ali Domagoj Pavičić nije realizirao kazneni udarac na samom kraju susreta.

Rijeka je žestoko krenula i već u prvoj minuti sjajnu priliku imao je Ampem koji se našao pred Lučićem, ali riječki vratar sjajno brani njegov pokušaj.

Rijeka je bolje krenula i ubrzo je Ampem kreirao još jednu sjajnu priliku za Libera koji nije dobro zahvatio loptu.

Istra je prvi put zaprijetila nakon pola sata igre kada je Daničić u 16 metara tražio Iličića, on je uklizao na loptu i pogodio ravno u Labrovića.

U završnici prvog dijela Drmić je imao dvije sjajne situacije, ali oba puta pucao je pokraj vratnice.

Na startu drugog poluvremena Rijeka je došla do pogotka, međutim gol Obregona nije priznat zbog minimalnog zaleđa.

Počela se i Istra otvarati, Bande i Lisica natjerali su Labrovića na intervenciju, no sve do 78. minute pogodaka nije bilo.

Tada s desne strane ubacuje Tomečak, Drmić je visoko skočio u 16 metara i glavom poslao loptu u sam kut.

Tri minute kasnije već je 2:0. Istra se otvorila, krenula po poravnanje, a Rijeka je to jedva dočekala. Sijevnula je kontra, Pavičić je odlično asistirao za Drmića koji atraktivno glavom u padu zabija.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Rijeka odnosi veliku pobjedu 2:0.