Ostali sportovi

Iskusni Slovenac koban za Tomislava Pucara u drugom kolu

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.07.2021.

Hrvatska je ostala i bez drugog predstavnika u singlu na olimpijskom stolnoteniskom turniru. Tomislav Pucar ne može biti zadovoljan, poražen je dosta glatko od slovenskog veterana Bojana Tokića...

Puno više očekivao je Tomislav Pucar od ovog meča. Bojan Tokić nije bio protivnik s kojim Pucar ne bi mogao igrati, a kamoli ispasti bez osvojenog seta.

Međutim Tokić je odradio još jedan dobar meč i nakon što je s 4:0 svladao Kanađanina Jeremyja Hazina, jednako tako s 4:0 svladao je i Pucara.

Sva četiri seta u biti su bila tijesna, nije Tokić imao visoku prednost pa uvjerljivo osvajao setove, ali svaki put kada je to bilo potrebno, bio je mirniji i uzimao je poene.

Pucar je u prvom setu ispustio vodstvo 9:7, u četvrtom setu imao je 10:8, nije bio bez prilika, ali u ključnim trenucima bolji je bio Slovenac.

Tokiću je ovo četvrti nastup na olimpijskim igrama i svaki put došao je najmanje do trećeg kola. Korak dalje napravio je u Riju kada je stigao do četvrtog kola.

Da bi ponovio taj rezultat, morat će svladati četvrtog nositelja Brazilca Huga Calderana.

Stolni tenis, drugo kolo:
Tomislav Pucar (Hrvatska) - Bojan Tokić (Slovenija) 0:4 (9:11, 8:11, 9:11, 10:12)