Legia i Ferencvaros s dvije pobjede prošli dalje

Branimir Korać • utorak, 27.07.2021.

Osim Dinama, u treće pretkolo Lige prvaka plasirali su se i Legia koja će mu biti protivnik te Ferencvaros i Malmö...

Dinamo će u trećem pretkolu Lige prvaka igrati protiv varšavske Legije. Leia je u prvom susretu u Varšavi slavila s 2:1, a u uzvratu u Estoniji odnijela je pobjedu 1:0.

Ipak očekivan prolaz za Poljake koji su došli do pogotka u 67. minuti kada je Josip Juranović ubacio s krila, a Rafael Lopes spremio loptu u mrežu.

Podsjetimo, Legia je bez svog ponajboljeg igrača Bartosza Kapustke koji je zaradio tešku ozljedu kada je proslavljao gol u prvom susretu protiv Flore.

HJL Helsinki nije uspio nadoknaditi zaostatak iz prvog susreta protiv Malmöa. Šveđani su na svom stadionu slavili s 2:1, u uzvratu su također poveli 2:1 da bi Riku Riski izjednačio u 78. minuti.

Ipak, do kraja susreta nije bilo promjena i Šveđani prolaze dalje, a treba napomenuti kako je asistent kod drugog gola gostiju bio Antonio Mirko Čolak.

Ferencvaros se prošetao do prolaza protiv Žalgirisa, nakon 2:0 u Mađarskoj slavio je i 3:1 u Litvi.

Dvostruki strijelac bio je Ryan Mmaee, a kod domaćina u igru su u drugom dijelu ušli Tomislav Kiš i Josip Tadić.