Ludogorec se spasio u završnici, Zvezda lako s Kazahstancima, novi poraz Galatasaraya

Branimir Korać • četvrtak, 29.07.2021.

Odigrani su svi susreti drugog pretkola Lige prvaka. Favoriti su uglavnom odradili posao kako se od njih i očekivalo...

Prolaz u treće pretkolo izborio je CFR Cluj koji je upisao dvije pobjede protiv Lincolna s Gibraltara. U gostima je slavio s 2:1, a u uzvratu u Rumunjskoj bilo je 2:0. Na Gibraltaru je spriječena blamaža, Gabriel Debeljuh izvukao je Cluj, a u uzvratu su zabijali Mike Cestor i Runar Sigurjonsson.

Debeljuh je igrao do 62. minute kada ga je zamijenio Billel Omrani.

Mura je ispala u zadnjih deset minuta u uzvratu u Razgradu. Prvi susret u Sloveniji okončan je 0:0 da bi u uzvratu na semaforu stajalo 1:1 sve do 82. minute kada Elvis Manu zabija za 2:1, a u 90. minuti Cauly Oliveira-Souza postavlja konačnih 3:1.

Kristijan Kahlina na jednoj te Matko Obradović na drugoj strani odradili su na vratima svih 90 minuta. Luka Bobičanec također je igrao cijelu utakmicu dok je Mihael Klepač izašao u 85. minuti.

Crvena zvezda ispravila je pogrešku iz Kazahstana i svladala je Kairat u uzvratu s visokih 5:0. Dva gola Kataija i jedan Dionyja za velikih 3:0 na odmoru. U nastavku susreta domaćin je dodao još dva pogotka za miran prolaz. Inače, Dino Mikanović kod gostiju je igru napustio već u 34. minuti zbog ozljede.

U dvoboju između PSV-a i Galatasaraya sve je bilo jasno već u prvom susretu. Nizozemci su slavili s 5:1, a bolji su bili i u uzvratu s 2:1. Jedina loša vijest je nepotrebno isključenje Boscaglija kojeg tako neće biti u prvom dvoboju protiv Midtjyllanda.

Danci su prošli dalje kroz produžetke protiv Celtica. Nakon 1:1 u Škotskoj, 1:1 u 90 minuta bilo je i u Herningu, a prolaz Midtjyllandu donio je Raphael Onyedika golom u 94. minuti.

Dalje idu i Young Boysi koji su slavili s 3:2 Protiv Slovana nakon remija u Bratislavi. U Bernu su poveli 3:0 pa su gosti smanjili na 3:2 uz gol Ezekiela Hentyja, no snage za potpuni povratak nije bilo.